טראקים ומסלולים אתגריים החל מ-1,349$

טראקים ומסלולים אתגריים החל מ-1,349$

חברת Doron Travel ידועה בבניית מערכי טיול המהווים אטרקציה הן מבחינת איכות הטיול והשירות והן מבחינת הנופים והמקומות. אנו נחשבים למובילים ופורצי דרך בטיולים לגאורגיה, ארמניה והסביבה.

7 לילות – טראק מאורגן ממסטיה לאושגולי
בחודשים יולי אוגוסט

החבילה כוללת:

 • טיסות ישירות והעברות מהשדה למלון ובחזרה
 • לינה במלונות בדרגת תיירות טובה לאורך המסלול (לינה בבתי מקומיים במסטיה ובאושגולי)
 • האירוח על בסיס חצי פנסיון
 • ארוחת ערב מסורתית ואותנטית ומופע פולקלור באחד מערבי הטיול
 • אוטובוס/מיניבוס כולל דלק
 • רכב ונהג להקפצות ועברת הציוד
 • סוס לנשיאת הציוד במידת הצורך
 • מדריך מעולה מצוות Doron Travel
 • כניסות לאתרי הסקי בקווקז ורכבל בטביליסי

מחיר:

1,349$ לאדם בחדר זוגי
בתקופת שיא תוספת של 50$ לאדם
בחגים תוספת של 100$ לאדם

החבילה אינה כוללת:

 • ביטוח רפואי ומטען
 • תשר למלווה הקבוצה
 • תשר לנותני השירותים (סבלים, מסעדות, נהגים)

מסלול:

יום 1: ת“א – טביליסי
עם הנחיתה בנמל התעופה בטביליסי, ניפגש ביציאה מאולם איסוף המזוודות, דוכן החלפת כספים בשם  ako exchange הממוקם באולם מקבלי הפנים בשטח המקורה.
העברה למלון במרכז טביליסי. 

יום 2: מטביליסי למסטיה
הבוקר נצא לכיוון חבל סוונטי המדהים. החבל נמצא בצפון מערב גאורגיה. הנוף השולט בחבל הוא פסגותיהם של הרי הקווקז, ביניהם הר שחארה הגבוה ביותר בגאורגיה, המתנשא לגובה 5,201 מ'. חבל ארץ הררי, פראי ומבודד זה הוא לבטח אחד האזורים היפים בגאורגיה ומהמקומות היפים בעולם. איזור סוונטי לא עבר דיכויים של כובשים ותושביו שמרו על שפתם ומסורתם העתיקה.
נגיע למסטיה, שהיא המרכז האדמיניסטרטיבי של אזור רמת סוונטי הדרמטי. עיירה קטנה זו ניצבת כמונומנט רב רושם של התכנון הארכיטקטוני הגאורגי. המגדלים הסוונטיים של מסטיה מתנוססים כיער סלעים תחת הריה הגבוהים ביותר של גאורגיה.
לינה במסטיה.

יום 3: טראק – ממסטיה לזבשי
הבוקר נתחיל את הטראק ממסטיה שאורכו כ-67 ק"מ. מהרחוב הראשי נצא לכיוון גשר קטן החוצה את הנהר. לאחר שחצינו את הגשר נמשיך את הטראק על שביל עפר שיוצא מהאזור המיושב. השביל עולה ומתרחק ממסטיה עד לתצפית הנוף היפה הצופה על עמק מסטיה וכפר זבשי.
נמשיך לצעוד בשביל ונתחיל לרדת לעבר כפר לאחירי עד שנגיע לגשר גדול שחוצה את הנחל. נעבור את הגשר ונגיע לכפר זבשי. נחצה את הכפר וניכנס לכנסיה הנמצאת בקרבת מקום.
נלון בבתי מקומיים עם שירותים ומקלחת משותפים.
* מרחק הליכה היום כ-20 ק"מ. טיפוס מקסימלי כ-400 מ'

יום 4: המשך הטראק מזבשי לאדישי
הבוקר נמשיך את הטראק מאזור הכנסייה ונעלה בשביל שאורכו כ-650 מ' לראש ההר. העלייה אינה קשה. נמשיך בטיפוס עד שנגיע לשביל שיורד לכיוון כפר אדישי.
כפר אדישי נמצא על גדות הנהר ונראה כאילו לא השתנה מאז ימי הביניים. יש בו מגדלי אבן, כנסייה קטנה ובתי אחוזה רחבים.
נלון בבתי מקומיים עם שירותים ומקלחת משותפים.
*מרחק הליכה יומי כ-18 ק"מ. טיפוס מקסימלי כ-900 מ'

יום 5: היום השלישי לטראק מאדישי לאיפראלי
הבוקר נעלה אל מפל הקרח העצום של קרחון אדישי ונגיע למעבר צחוטניירי.
לאחר שחצינו את הנהר, מתחילה העלייה לפס שאורכת כשעה וחצי .נעצור, ננשום לרווחה ונתרשם מהנוף הכי יפה שניראה בטראק. מהפס נפנה ימינה לשביל היורד לכיוון איפראלי. הדרך עד איפראלי רובה בירידה, נראה כפרים ובתים נטושים, נעבור על פני הכפר הנטוש קאלדה ונלך לכיוון כפר איפראלי (4-6) שעות הליכה.
לינה באיפראלי.
*מרחק הליכה כ-20 ק"מ. טיפוס מקסימלי כ-800 מ'

יום 6: היום האחרון לטראק מאיפראלי לאושגולי
אושגולי נחשב לכפר הגבוה ביותר בכל רחבי אירופה ובו מגדלי שמירה רבים.
בשל גובהו הרב הוא מושלג במרבית ימות השנה. הכפר הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו ומשמר כמות גדולה של מגדלי שמירה ובטחון עתיקים האופייניים למחוז סוונטי בלבד. לאורך ההיסטוריה התיישבו בכפר גדולי האומה הגיאורגית ובראשם תמר המלכה אשר שרידי ארמונה ניצבים בכניסה לכפר.
ביום ששוררת בו ראות טובה, הכפר צופה ישירות אל עבר הר שחרה הגבוה  ביותר בגיא ורגיה.
נחזור ללון במסטיה.
*מרחק הליכה כ-9 ק"מ, טיפוס מקסימלי כ-300 מ'

יום 7: ממסטיה לקוטאיסי
הבוקר נצא בדרך המרהיבה לעבר קוטאיסי, נעבור בין כפרים ציוריים ונעצור להתרשם מסכר אנגורי הנחשב לסכר המקומר הגבוה ביותר בעולם. גובהו 272 מ' מעל פני הים, ולמעשה הקונסטרוקציה הגדולה ביותר בקווקז. ככל שיותיר הזמן נצא לסיור לאורך הרחוב המרכזי בקוטאיסי בו נמצאים 3 בתי כנסת והמפורסם שבהם בן 2 קומות כשחזיתו מזכירה את בית המקדש. ככל שיותיר הזמן נצא לסיור בשוק המקורה העשיר בצבעים, בפירות מדהימים ובגבינות מעולות.
לינה בקוטאיסי.

יום 8: קוטאיסי, העיר העתיקה מצחטה, תצפית הנוף ג'ווארי, טביליסי והביתה
הבוקר נצא לכיוון מצ'חטה שהיא אחת הערים המעניינות במדינה והמקום הטוב ביותר ללמוד על ההיסטוריה הגאורגית. העיר שימשה כבירתה של גאורגיה בין המאה ה-3 לפנה“ס ועד המאה ה-5 לספירה ובה קיבלה גאורגיה על עצמה את הנצרות.
מצ'חטה היא מקום מצוין לראות דוגמאות לאדריכלות גאורגית מוקדמת וזו נמצאת באתרים המרכזיים של העיר. העיר נמצאת במרחק של כחצי שעה נסיעה מעיר הבירה ויושבת על מפגש הנהרות מטקווארי וארגווי ומהווה מרכז דתי של גאורגיה. נמשיך לביקור במנזר ג‘ווארי, אחד המנזרים היפים והחשובים בגאורגיה.
נחזור לטביליסי ונצא לסיור ברחבי העיר. נצעד לאורך שד' רוסטוולי ונתרשם משחזור המבנים שנעשה ביד אומן ומהשיפוץ המוקפד שנערך בכל בניין ובניין. נחלוף על פני בניין האופרה ובניין הפרלמנט.
משם נמשיך לכיכר החופש, אל הרובע העתיק בו נבקר במרחצאות הגופרית, ברובע היהודי ובבית הכנסת. נמשיך לטייל במדרחוב שארדן אשר שופץ ושוחזר אשר בתוך סמטאותיו הוקמו מסעדות, בתי קפה וגלריות לאמנות.
נחזור לישראל מלאי חוויות מאחת המדינות היפות בעולם, מהכנסת האורחים המיוחדת וממטבחה המשובח.

 

7לילות ספארי חורף – קווקז התחתון, קווקז העליון וטביליסי

ההצעה כוללת:

 • טיסות ישירות והעברות משדה התעופה אל המלון ובחזרה
 • מלונות בדרגת תיירות טובה או ראשונה לאורך המסלול
 • האירוח על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב)
 • ארוחת ערב אותנטית עם מופע פולקלור
 • ג'יפ 4X4 חדיש ונוח
 • אופנועי שלג – 4 ימי רכיבה של 5 שעות ביום
 • ציוד כולל: דלק, כפפות, משקפיים וקסדה
 • מדריך מעולה מצוות Doron Travel דובר עברית
 • מדריך לאופנועי שלג

מחיר:
1,850$ לאדם בחדר זוגי

החבילה אינה כוללת:

 • ביטוח רפואי ומטען
 • תשר למלווה הקבוצה
 • ביטול השתתפות עצמית במקרה של נזק לג'פ
 • תשר לנותני השירותים (סבלים, מסעדות, נהגים)

 

מסלול:

יום 1: ת“א – טביליסי
עם הנחיתה בנמל התעופה בטביליסי, ניפגש ביציאה מאולם איסוף המזוודות, דוכן החלפת כספים בשם  ako exchange הממוקם באולם מקבלי הפנים בשטח המקורה.
העברה למלון במרכז טביליסי.

יום 2: מטביליסי לעבר הקווקז התחתון
נצא הבוקר מטביליסי בג'יפים מערבה. נחלוף ליד מנזר ג‘ווארי מהיפים והחשובים בגאורגיה. נמשיך בנסיעה לעיר מצ'חטה, המאפיינת את ההיסטוריה הגאורגיאנית.
נפלס את דרכנו בשטח דרך הערבות המושלגות אל העיר גורי, עיר הולדתו של סטאלין, שליטה לשעבר של ברית המועצות. נעצור לביקור בסלע אופליסציחה בה נראה עיר שלמה חצובה בסלע הכוללת שבילים, רחובות, בתי תפילה, בית מאפה ואפילו בית סוהר. מדהים יהיה לראות את הסדר המופתי בו התנהלו הדברים באלף הראשון לספירה. נמשיך בנסיעה לבורג’ומי נסיעת השטח עפ"י התנאים והשלג, נחלוף ליד כפרים קטנים ותצפיות מרהיבות על יערות ורכסי הקווקז הנמוך. בהתאם למזג האוויר ולשעה, ננצל את הזמן להליכה בשלג, ולהתאקלמות במזג האוויר הייחודי.
לינה בקווקז התחתון בבית מלון או בבית מקומיים.

יום 3: הדבר האמיתי – באופנועי שלג אל המרחבים הלבנים
זהו יום מיוחד במינו המנצל את אופנועי השלג והיכולות שלהם כדי להגיע לנופי בראשית, לשלג בתולי, לתצפיות מרהיבות ולבתים מקומיים בכפרים נידחים.
לאחר ארוחת הבוקר, נפגוש את אופנועי השלג שישמשו ככלי הרכב שלנו ביומיים הבאים. נעבור תדרוך ותרגול בשימוש בהם. נתארגן על הציוד, בטיחות, הוראות שימוש, מתניעים והחוויה מתחילה!
נכיר את הכלי ויכולותיו תוך נסיעה בנוף המרהיב והלבן של יערות האזור ונתרגל את טכניקת הסיבוב, הבלימה וכו’ עד להשגת שליטה בכלי המיוחד.
נמשיך במרחבי השלג ובין היערות לעבר כפרים מרוחקים. נהנה מיכולות הכלי לעבור במהירות על פני השלג הטרי. נטפס לתצפיות מרהיבות מעל העמקים הקטנטנים.
נחזור למארחים שלנו לקראת ערב, ונפשיר מול התנור החם.
(סה”כ 5 שעות רכיבה)
לינה בקווקז התחתון בבית מלון או בבית מקומיים.

יום 4: רכיבה אל אגם טבצקורי, בילוי לילי בטביליסי
בוקר של חוויה הדומה במהותה ליום האתמול – רק שבזכות ההיכרות עם הכלים היחודיים – הכל קורה מהר, רחוק וחוויתי יותר. טיפוס אתגרי לעבר אגם טבצקורי.
נצא רכובים על אופנועי השלג ליום טיול נוסף ומקסים בקווקז הנמוך. נתחיל בתצפית יפה על הסביבה, אליה נצטרך לטפס מעט. נמשיך בטיפוס לעבר אגם טבצקורי, כולל מעבר הרים ברום של 2,300 מ'.
(סה”כ 5 שעות רכיבה).
לינה בקווקז התחתון בבית מלון או בבית מקומיים.

יום 5: טיול ג'יפים בדרך הצבאית לעבר פסגותיו המרהיבות של הקווקז הגבוה, סקי ואופנועי שלג
הבוקר בדרך לקאזבקי בצפון נעבור בדרך הצבאית היפה שנסללה על ידי צבא האימפריה הרוסית במאה ה-18 וחוצה את הרכס מטביליסי לוולדיקווקז. זהו הנתיב החשוב שקישר בין גאורגיה לארצות שמצפון לקווקז ונצפה על הריה המושלגים של הקווקז העליון המתנשאים לגובה של כ-5,000 מ' ויותר.
ניסע לאגם ז'ינוואלי אשר מימיו מוזרמים לתחנת כוח המייצרת את החלק הארי מתצרוכת החשמל של טביליסי רבתי. נמשיך בנסיעה למבצר אנאנורי אשר שימש מקום התבצרות לראשי השבטים הארגאווים בעבר. נחצה את הגבול הגיאוגרפי בין אירופה לאסיה.
נגיע לאתר הנופש גודאורי הנמצא כשעתיים מטביליסי. זהו היישוב הגבוה ביותר באזור והוא מציע נופים מרהיבים ואגם השוכן לא הרחק ממנו.
זהו אתר סקי מבוקש, ניתן לגלוש במורדותיו לאחר רכיבה חווייתית מלאת אדרנלין באופנועי שלג.
(סה”כ 5 שעות רכיבה).
לינה בקווקז העליון במלון או בבתי מקומיים.

יום 6: יום לבן אחרון לפני שאון העיר
הבוקר נמשיך בנסיעה באזורים הרריים מרהיבים בכביש המוביל אל עבר הר הגעש הכבוי קאזבגי, שהוא ההר השני בגובהו בגאורגיה ומתנשא לגובה של 5,047 מ‘. ההר מכונה על ידי המקומיים “הקרחון“ – שכן פסגתו מושלגת במהלך כל ימות השנה ונופו הוא מן המרהיבים בקווקאז.
נצא לרכיבה נוספת באופנועי שלג בנופיו המרהיבים של הקווקז העליון.
(סה”כ 5 שעות רכיבה).
בשעות אחה”צ המאוחרות נחזור לטביליסי, אליה נגיע לקראת ערב. לאחר התארגנות במלון, נצא לארוחת ערב גאורגית טיפוסית, המלווה בפולקלור מקפיץ ומשמח.
אחרי ארוחת הערב – זמן לבילויים. כל האפשרויות הגלומות בעיר הבירה פתוחות!
לינה בטביליסי.

יום 7: טביליסי – עיר תוססת, מרתקת, אותנטית לצד רחובות טרנדיים
את היום נקדיש לבירה טביליסי, אשר תספק לכם חיי עיר תוססים, עבר עשיר ומרתק, שווקים אותנטיים, לצד רחובות טרנדיים, אזורי בילוי ושופינג ססגוני.
נצא ולשד' רוסטבלי המדהימה, נתרשם משחזור ושיפוץ מדוקדק שנעשה ע"י טובי האמנים. נחלוף על פני בניין האופרה, בניין הפרלמנט ונגיע לכיכר החופש.
נמשיך לקתדרלת השילוש הקדוש המפוארת ונכיר את רחובותיה המרכזים של העיר.
הרובע היהודי ובמרכזו בית הכנסת הגדול, הוא אתר אותו לא כדאי לפספס.
המרחצאות החמים של טביליסי, שזהו בעצם פירוש שמה של העיר, נמצאים בשכונת אבאנותובני והם נקודת הכניסה לעיר העתיקה, הצפופה, שסמטאותיה מפותלות ומרפסות מבני העץ מחוברות אחת לשנייה. מדרחוב שרדן, הוא אחד הרחובות המרכזיים והיפים בחלק זה של העיר, הנחשב לשיקי במיוחד כמו גם רחוב קיכלי.
ניתן לעלות למבצר נריקלה ברכבל, שם יש נקודת תצפית מרהיבה על העיר ונהר הקורה.
את ארוחת הערב נאכל במלון או במסעדה מקומית.
לינה בטביליסי.

יום 8: שווקים וחזרה ארצה
מומלץ לבקר בשווקים האותנטיים שיש בעיר. שוק הפשפשים שנקרא שוק הגשר היבש נמצא בקרבת מקום וצמוד אליו שוק התמונות. נבקר בשוק דינמו שם תמצאו שוק גדול מאד עם כמות אדירה של דוכנים מקוריים הצמודים זה לזה ויוצרים רצף רחובות שמרגיש כמו עיר תחתית וצבעונית. אם אתם חובבי מציאות ועתיקות, זהו המקום המתאים לכם. בולט במיוחד הוא שוק הזהב הייחודי והזול בו תוכלו למצוא אלפי פריטים, טבעות, עגילים וצמידים במחירים אטרקטיביים במיוחד.
את היום האחרון בטביליסי ניתן לנצל לשופינג, כי אי אפשר בלי, או לתת לנפש מרגוע בחמאם או בספא סוקר שמומלץ ביותר. ישנו קניון חדש בשד' רוטסטוולי ליד כיכר החופש, אולם שווה לנסוע לטביליסי מול, שם תמצאו מותגים מוכרים במחירים זולים יותר מהארץ.
נצא למסיבת סיום במסעדה מקומית אוטנטית ומשם נמשיך לשדה התעופה חזרה לישראל מלאי חוויות מאחת המדינות היפות בעולם, מהכנסת האורחים המיוחדת והלבבית של תושביה וממטבחה המשובח.
נחזור ארצה עמוסי חוויות לאחר שבוע אתגרי,  עם אירוח לבבי של המקומיים והאוכל המשובח שלהם.

 

סגירת תפריט
WhatsApp chat
דילוג לתוכן