טיולים יומיים טביליסי / בטומי החל מ-15$

טיולים יומיים טביליסי / בטומי החל מ-15$

טיולי יום מלאי אטרקציות לקבוצות קטנות ואיכותיות, לזוגות או בודדים. הטיולים כוללים סיור קולינרי, סיור טעימת יינות, ג'יפים לקווקז, טיולים בנופים מרהיבים, טיול אקסטרים בשלג ועוד. הדרכה בעברית עם אחד מהמדריכים המעולים של צוות Doron Travel

חדש! סיורי יום וערב בטביליסי וסביבתה

 הסיורים מתקיימים בימים קבועים, מלווים במדריכים מעולים מצוות Doron Travel הדוברים עברית/אנגלית/רוסית

סיורי יום יום בשבוע שעת איסוף  משך הסיור מחיר $ לאדם
טיול בנופים מרהיבים  – תצפית הנוף ג'ווארי, העיר העתיקה מצ'חטה, עיר המערות היפה אופליסציחה ושווקים בטביליסי

(לחוזרים ארצה בטיסה מוקדמת, הסיור בשווקים יקוצר בהתאם לשעת הטיסה)

ראשון 09:30-10:00 כ-6 שעות

 

40$

 

סיור קולינרי – בין אם אתם מטיבי לסת, אניני טעם מקצועיים או אכלנים מתחילים בלבד – הסיורים הקולינריים שלנו מציעים לכל אחד ואחת חוויה בלתי נשכחת.

לאורך המסלול בעיר נטעם מיני מאפים מקומיים ומהיינות המפורסמים של חבל קאחתי

שני 09:30-10:00 כ-6 שעות 40$

 

קווקז עליון – בדרך הצבאית לעבר פסגותיו המרהיבות של הקווקז הגבוה וביקור באתר הנופש גודאורי שלישי 09:30-10:00 כ-8 שעות 45$

 

טיול בנופים מרהיבים  – תצפית הנוף ג'ווארי, העיר העתיקה מצ'חטה, עיר המערות היפה אופליסציחה ושווקים בטביליסי רביעי 09:30-10:00

 

 

כ-8 שעות

 

40$

 

חבל היין קאחתי ומלכת היופי סיגנרי עם אפשרות להתארח בבית מקומיים. ביקור ביקב כולל טעימת יין, לחם פורי והממתק הלאומי צ'ורצ'חלה

ישנה אפשרות לאכול צהריים בבית מקומיים וסדנת אפייה

(בתשלום נוסף של 15$ לאדם)

חמישי 09:30-10:00 כ-8 שעות 40$
סיור קולינרי – בין אם אתם מטיבי לסת, אניני טעם מקצועיים או אכלנים מתחילים בלבד – הסיורים הקולינריים שלנו מציעים לכל אחד ואחת חוויה בלתי נשכחת.

לאורך המסלול בעיר נטעם מיני מאפים מקומיים ומהיינות המפורסמים של חבל קאחתי

שישי 09:30-10:00 כ-6 שעות 40$

 

קווקז עליון – בדרך הצבאית לעבר פסגותיו המרהיבות של הקווקז הגבוה וביקור באתר הנופש גודאורי שבת 09:30-10:00 כ-8 שעות 45$

 

 

סיורי ערב יום בשבוע שעת איסוף משך הסיור מחיר $ לאדם
טביליסי תור – סיור היכרות בטביליסי הכולל את כל הנקודות המרכזיות של עיר הבירה. ראשון 19:00

(נפגשים במלון וילה אולד רוסטוולי, שד' רוסטוולי 40)

כשעתיים 20$

 

סיור יין משובח לצד גבינות איכות היא עונג צרוף לכל הדעות ואם תוסיפו לזה אווירת ערב והדרכה מרתקת של מדריכים מנוסים – תקבלו חוויה נפלאה, קסומה ובלתי נשכחת. נטעם כשבעה סוגי יינות ולגימה מקוניאק מקומי בבתי יין. שני 19:30

(נפגשים במלון וילה אולד רוסטוולי, שד' רוסטוולי 40)

כשעתיים 35$
ארוחת ערב במסעדה מעולה המגישה מאכלים אותנטיים בליווי ריקודי פולקלור בתלבושות מרהיבות כולל העברות. רביעי 20:00

(האיסוף בשעה 19:30 ממלונות ראשיים)

כשלוש שעות 35$
טביליסי תור – סיור היכרות בטביליסי הכולל את הנקודות המרכזיות של עיר הבירה.

 

חמישי

19:00

(נפגשים במלון וילה אולד רוסטוולי, שד' רוסטוולי 40)

כשעתיים  20$
סיור יין משובח לצד גבינות איכות היא עונג צרוף לכל הדעות ואם תוסיפו לזה אווירת ערב והדרכה מרתקת של מדריכים מנוסים – תקבלו חוויה נפלאה, קסומה ובלתי נשכחת. נטעם כשבעה סוגי יינות ולגימה מקוניאק מקומי בבתי יין. שישי 19:30

(נפגשים במלון וילה אולד רוסטוולי, שד' רוסטוולי 40)

כשעתיים 35$

 

*** כל הסיורים יוצאים ממלון Old Villa Rustaveli, שד' רוסטוולי 40

איסוף ממלון אחר (רק מהמלונות המרכזיים והידועים בעיר) בתוספת של 5$ לאדם

 

חדש! טביליסי תור – סיור היכרות בערב

טביליסי בירת גאורגיה תספק לכם חיי עיר תוססים, עבר עשיר ומרתק, שווקים אותנטיים לצד רחובות טרנדיים, אזורי בילוי ושופינג ססגוני. למגעים בטיסת ערב זהו הסיור בשבילכם. נעצור בנקודות המרכזיות בעיר, מה שיקל עליכם את ההתמצאות בה בהמשך הטיול. נגיע לכיכר החופש, לשד' רוסטוולי, לעיר העתיקה על סמטאותיה המפותלות, מדרחוב שרדן שהוא מרכז הבילוי הלילי של העיר. אורכו של הסיור כשעתיים והוא יוצא ממלון וילה אולד רוסטוובלי, שד' רוסטוולי 40.

.

חדש! סיור טעימת יינות בבתי יין בטביליסי

לגימת יין משובח לצד גבינות איכות היא עונג צרוף לכל הדעות ואם תוסיפו לזה אווירת ערב והדרכה מרתקת של מדריכים מנוסים – תקבלו חוויה נפלאה, קסומה ובלתי נשכחת. ניפגש במלון וילה אולד רוסטוולי הנמצא בשד' רוסטוולי 40, שם יחל למעשה הסיור. משם נמשיך לעורק הראשי של טביליסי שהוא איזור בילוי טרנדי. ניכנס לבית יין בו נטעם כמה סוגי יינות מחבל קאחתי הידוע, כמו גם קוניאק מקומי, מלווים בגבינות מקומיות משובחות. היין ממלא תפקיד מרכזי בטקס הכנסת האורחים הגאורגי ומשמש כסמל לידידות, נקבל הסברים על סוגי היינות שנטעם ונצא משם כשמצב הרוח בשמיים. גאומארג'וס (לחיים)!

סיור קולינרי לאורך המסלול בטביליסי וטעימות מהיינות המפורסמים של חבל קאחתי

 אומרים שכל טיול מחוץ למחוזות המוכרים לנו הוא קולינרי וכל תייר מגלה תרבות חדשה דרך האוכל. אומרים וצודקים. הרעב למצוא את העילי והאקזוטי, את הרחוק והלא מוכר, את התבלינים הריחניים, הפירות והירקות המיוחדים השייכים לתרבויות שונות – משותף לכלל בני האדם. בין אם אתם מטיבי לסת, אניני טעם מקצועיים או אכלנים מתחילים בלבד – הסיורים הקולינריים שלנו מציעים לכל אחד ואחת חוויה בלתי נשכחת. טביליסי בירת גאורגיה תספק לכם חיי עיר תוססים, עבר עשיר ומרתק, שווקים אותנטיים לצד רחובות טרנדיים, אזורי בילוי ושופינג ססגוני. נפתח את הסיור בעיר העתיקה, נסתובב בסמטאות האותנטיות ובמדרחוב שרדן השיקי במיוחד. נעלה למבצר נריקלה ברכבל, שם יש נקודת תצפית מרהיבה על העיר ונהר הקורה. במהלך הסיור המודרך ברחובות העיר, נעצור לטעום מגוון מאכלים אותנטיים מהמטבח הגאורגי המסורתי, כמו חצ'פורי, חינקלי, צ'ורצ'חלה ועוד. ניכנס לבית יין בו נטעם כמה סוגי יינות מחבל קאחתי הידוע. היין ממלא תפקיד מרכזי בטקס הכנסת האורחים הגאורגי ומשמש כסמל לידידות, נקבל הסברים על סוגי היינות שנטעם ונצא משם כשמצב הרוח בשמיים. גאומארג'וס (לחיים)!

קווקז גבוה – בדרך הצבאית לעבר פסגותיו המרהיבות של הקווקז הגבוה וביקור באתר הנופש גודאורי

נצא בבוקר לעבר קאזבקי בצפון ונעבור בדרך הצבאית היפה שנסללה על ידי צבא האימפריה הרוסית במאה ה-18 וחוצה את הרכס מטביליסי לוולדיקווקז. זהו הנתיב החשוב שקישר בין גאורגיה לארצות שמצפון לקווקז ונצפה על הריה המושלגים של הקווקז העליון המתנשאים לגובה של כ-5,000 מ' ויותר.

ניסע לאגם ז'ינוואלי אשר מימיו מוזרמים לתחנת כוח המייצרת את החלק הארי מתצרוכת החשמל של טביליסי רבתי. נמשיך בנסיעה באזורים הרריים מרהיבים בכביש המוביל אל עבר הר הגעש הכבוי קאזבגי, שהוא ההר השני בגובהו בגאורגיה ומתנשא לגובה של 5,047 מ‘. ההר מכונה על ידי המקומיים “הקרחון“ – שכן פסגתו מושלגת במהלך כל ימות השנה ונופו הוא מן המרהיבים בקווקאז. ניסע עד לאנדרטת האחווה והידידות שהקימו הרוסים והעניקו במתנה לגאורגים.

בדרכנו חזרה נעצור באתר הנופש גודאורי הנמצא כשעתיים מטביליסי. זהו היישוב הגבוה ביותר באזור והוא מציע נופים מרהיבים ואגם השוכן לא הרחק ממנו. בחורף זהו אתר סקי מבוקש.

טיול בנופים מרהיבים – תצפית הנוף ג'ווארי, העיר העתיקה מצ'חטה, עיר המערות היפה אופליסציחה ושווקים בטביליסי

הבוקר נצא לתצפית הנוף ג'ווארי מהיפים והחשובים בגאורגיה, שם יש נקודת תצפית אל נהר המטקברי המרהיב. האתר הוא מורשת עולמית של אונסק"ו והוא נבנה במקביל למנזר המצלבה בירושלים. נמשיך לכיוון מצ'חטה שהיא אחת הערים המעניינות במדינה והמקום הטוב ביותר ללמוד על ההיסטוריה הגאורגיאנית. היא שימשה כבירתה של גאורגיה בין המאה ה-3 לפנה“ס ועד המאה ה-5 לספירה. במצ'חטה ניתן לראות דוגמאות לאדריכלות גאורגיאנית מוקדמת הנמצאת באתרים המרכזיים של העיר. מצ'חטה נמצאת במרחק של כחצי שעה נסיעה מעיר הבירה ויושבת על מפגש הנהרות מטקווארי וארגווי ומהווה מרכז דתי של גאורגיה. היא ידועה גם בשם "ירושלים הקטנה" ובה קבורים מלכי גאורגיה. במצ'חטה נבקר בשוק וסמטאותיה הציוריות. נמשיך לעבר גורי, עיר הולדתו של סטאלין, שליטה לשעבר של ברית המועצות. נעצור לביקור בסלע אופליסציחה בה נראה עיר שלמה חצובה בסלע הכוללת שבילים, רחובות, בתי תפילה, בית מאפה ואפילו בית סוהר. מדהים יהיה לראות את הסדר המופתי בו התנהלו הדברים באלף הראשון לספירה.

נחזור לגלות את שווקיה של טביליסי. נגיע לשוק דינמו שם תמצאו שוק גדול מאד עם כמות אדירה של דוכנים מקוריים הצמודים זה לזה ויוצרים רצף רחובות שמרגיש כמו עיר תחתית וצבעונית. אם אתם חובבי מציאות ועתיקות, זהו המקום המתאים לכם. בולט במיוחד הוא שוק הזהב הייחודי והזול בו תוכלו למצוא אלפי פריטים, טבעות, עגילים וצמידים במחירים אטרקטיביים במיוחד. שוק הפשפשים שנקרא שוק הגשר היבש נמצא בקרבת מקום וצמוד אליו שוק התמונות. נבקר בשוק דינמו שם תמצאו שוק גדול מאד עם כמות אדירה של דוכנים מקוריים הצמודים זה לזה ויוצרים רצף רחובות שמרגיש כמו עיר תחתית וצבעונית. אם אתם חובבי מציאות ועתיקות, זהו המקום המתאים לכם. בולט במיוחד הוא שוק הזהב הייחודי והזול בו תוכלו למצוא אלפי פריטים, טבעות, עגילים וצמידים במחירים אטרקטיביים במיוחד.

חבל היין קאחתי ומלכת היופי סיגנרי

הבוקר נצא לטייל בחבל היין קאחתי הממוקם באזור המזרחי של גאורגיה שעתיר בגפנים ויקבים. ניסע דרך כפרים שתושביהם חיים כמו לפני מאות שנים ונבקר באחד מבתי הכפר לחוות חוויה אותנטית זו. לדעת הגאורגים, גאורגיה היא ארץ המוצא של היין. קיים מחקר ארכיאולוגי המציג עדויות לקיומה של תרבות יין בגאורגיה לפני 7,000 שנה. רבים מאמינים כי המילה האנגלית wine נגזרת מן המילה הגאורגית gvino. היין ממלא תפקיד מרכזי בטקס הכנסת האורחים הגאורגי ומשמש כסמל לידידות. נבקר בעיירה ציורית יפה ששמה סיגנרי, אשר שוחזרה לאחרונה וידועה כ“מלכת היופי“ של העיירות בגאורגיה. עיירה זו הממוקמת על פסגת גבעת קאחתי ומסוגרת בחומות המגן הארוכות הסובבות אותה. החומות נבנו בימיו של המלך ארקלה השני במחצית השנייה של המאה ה-18. לאורך החומה 26 מגדלים הנקראים על שמם של כל אחד מכפרי הסביבה. המקום שימש בעבר כמקום מפלט. מהעיר נצפה לעבר נופים נהדרים של עמק אלאזאני והרי הקווקז הגבוהים. בשעות אחר הצהריים נאכל ארוחה גיאורגית טיפוסית שכוללת יין שיוצר בייצור ביתי. נשתה כוס לחיים בהנחיתו של הטמאדה ונלמד את מנהגי השולחן הגאורגי )הארוחה אינה כלולה בחבילה וניתנת בתשלום ע"פ החלטת/בקשת המשתתפים בטיול ובתיאום עם המדריך). נצפה בתהליך האפייה של הפורי, הלחם הגאורגי ובתהליך הכנתו של הממתק הגאורגי צ'ורצ'חלה העשוי מאגוזי מלך העטופים במרקחת ענבים.

מגוון טיולי יום בבטומי וסביבתה

טיול 1 לשלושת המפלים: טיול חווייתי של מים וטבע נפלא בחבל אדג'רה
טיול 2 לפארק הלאומי קינטרישי: בטומי שלא הכרתם בטבע מרהיב
טיול 3 לפארק מטירלה המרהיב: הטבע במלוא עוצמתו באחד מהמקומות היפים והקסומים בגאורגיה
טיול 4 לגנים הבוטניים: נופים מרתקים, גנים בוטניים מדהימים, מבצר פטרה וקתדרלת השילוש הקדוש
טיול 5 מותאם לילדים: יום של כיף – פארק שעשועים, מיניאטורות וזמן איכות משפחתי
טיול 6 לעמק מצ'חלה: מבצרים, מנזרים, מרתפי יין וגשרים מקושתים 
טיול 7 אטרקציות: העברה פרטית VIP משדה התעופה למלון (צ'ק-אין מהיר) ויציאה לסיור אטרקטיבי בעיר, כולל א. צהריים, עד קבלת החדר (מינימום 4 משתתפים)
מחירי הטיולים בחורף בחודשים נובמבר-מרץ – 25$
מחירי הטיולים בקיץ בחודשים אפריל-אוקטובר – 50$
המחיר להורים ושני ילדים (עד גיל 12) – 100$
סיור לילה רגלי להכרות עם בטומי:
כשעה וחצי של טיול רגלי מהנה מלווה בהסברים מרתקים
בימים א' ו-ה' בשעה 20:30
יציאה ממלון אינטוריסט בכניסה הראשית לטיילת
משך הסיור כ-90 דקות הליכה קלילה במישור
מחיר: 15$

טיול 1 לשלושת המפלים: טיול חווייתי של מים וטבע נפלא בחבל אדג'רה  – נוף הררי מרהיב, שפע של מים וצמחייה מרשימה – מומלץ!!!

משך הטיול: כ-5 שעות

הבוקר נצא מזרחה בדרכינו לשלושת המפלים היפים בחבל אדג'רה. זהו יום טיול שופע מים. נעבור בין הרים הטובלים בצמחייה מרשימה, נחצה נהרות, נחלים ומפלים.

הראשון שבהם – מפל האהבה – טובל בירוק עוצמתי וטבע מרהיב. בסביבת המפל נמצאים כפרים מקומיים קטנים ואותנטיים.

משם נמשיך לביקור במפל המים של מחונצ'טי. מפל זה, הצונח מגובה של כ-50 מטרים מתפצל למספר מפלונים קטנים. המפל ממוקם ליד עיירה קטנה בגובה של 335 מ' מעל פני הים וסביבו נמצאות מסעדות, בתי קפה ודוכני דבש וצ'ורצ'חלה שזהו הממתק המקומי העשוי מיין ואגוזים וצורתו כמקל ארוך עם בליטות בצבעי ענבר עמוקים.

ליד המפל מספר אתרי פיקניק נעימים ובמרחק הליכה קצר נגיע לגשר מהמאה ה-12, החוצה נהר רחב מאוד, ממנו נצפה בשפע המים שעוברים. מפה תוכלו לצאת לרפטינג חווייתי בנהר.

נמשיך למפל מריסי (Merisi) – זהו מפל שוצף, מרהיב ביופיו, המצוי בנוף הרים טבעי ועוצמתי וממוקם 56 ק"מ מבטומי ליד העיירה Keda. השטח סביב המפל והכפר הסמוך מכוסה בעצים ומשרה אווירה טרופית נפלאה. תושבי הכפר מלאי גאווה על המקום היפהפה בו הם חיים – כפר מריסי.

 

טיול 2 לפארק הלאומי קינטרישי: בטומי שלא הכרתם בטבע מרהיב – מומלץ!!!

משך הטיול: כ-5 שעות

הפארק הלאומי קינטרישי הוא שמורת טבע מוגנת שהוקמה בשנת 1959 במחוז קובולטי, בין הערים בטומי ופוטי אשר שוכנות לחופי הים השחור. הפארק הוקם על מנת לשמר את החי והצומח הייחודיים שיש בו וזאת בגלל האקלים הסוב-טרופי שכל כך אופייני לנפת אדג'רה. בפארק זורם נהר קינטרישי, יש בו מפלים נפלאים, דרכים הרריות ושפע של צמחייה ירוקה והוא עשיר בציפורים, חלקן נדירות כמו ינשוף קרניים, נשר קטן, בז ונץ, דגים וזוחלים שונים. הנסיעה בתוך השמורה מחייבת רכב 4X4 ומומלץ לטפס מעלה אל ההרים, למצוא פלג מים או מפל קטן ולערוך פיקניק בטבע עם פירות היער אותם תקטפו היישר מהשיחים. האוויר בשמורה צלול ונקי, מתאים לטיולים אקולוגיים ארוכים. כשהמקום הוכרז כשמורת טבע, נערכו במקום חפירות ארכיאולוגיות ונחשפו אתרים קדם נוצרים עתיקים ובמקום מנזר והנזירים בו חביבים ומסבירי פנים.

כ-50 ק"מ מבטומי, כשעה נסיעה. יש צורך ברכב 4×4 – מרחק כולל: כ-100 ק״מ

טיול 3 לפארק מטירלה המרהיב: הטבע במלוא עוצמתו באחד מהמקומות היפים והקסומים בגאורגיה – מומלץ!!!

משך הטיול: כ-5 שעות

הזדמנות להנות מטבע פראי, מהחי והצומח של אחד האזורים היפים בגאורגיה – בפארק מטירלה, שזוהי שמורת טבע הממוקמת רק כ-25 ק"מ מהעיר ושם נהנה מהאיכויות הקסומות שיש לטבע להציע. נצפה בהר הירוק ביותר במדינה, בו מרוכזת כמות המשקעים הגבוהה ביותר בגאורגיה, מכאן שמו של הפארק מטירלה – "לבכות" בגאורגית. נצעד בשביל מיוחד, הטובל בצמחייה עבותה בגובה של בין 265-442 מ' מעל פני הים. שביל הליכה זה תוכנן למטרות חינוכיות ולבילוי והוא עובר דרך שני אתרים חשובים ומרהיבים – המפל והאגם. נעצור להתרעננות ומי שירצה, יוכל לשכשך רגליו במים הצלולים והקרירים, או לנוח בצילם של עצי הדפנה והדובדבן שמסביב.
25 ק"מ מבטומי, 40 דקות נסיעה, אבל יש צורך ברכב 4×4. מרחק כולל: 50 ק"מ

טיול 4 לגנים הבוטניים: נופים מרתקים, גנים בוטניים מדהימים, מבצר פטרה וקתדרלת השילוש הקדוש

משך הטיול: כ-6 שעות

טיול אל הגן הבוטני המפורסם של בטומי המתגאה במגוון הרחב ביותר בעולם של זני צמחייה שונים. הגן הבוטני הוקם בשנת 1912 על ידי הבוטנאי המפורסם והגיאוגרף אנדריי קרסנוב.

הגן המדהים משתרע על שטח של 1,110 דונם וכולל צמחייה מתשעה אזורי צמחיה גיאוגרפיים. נמשיך בטיול לכיוון מבצר פטרה שנבנה במאה ה-6 על ידי ג'ון סטראטגוס, על פי צו הקיסר יוסטיניאנוס. המילה "פטרה" ביוונית פירושה "סלע".

נבקר בקתדרלת השילוש הקדוש, ממנה נשקף הר קאזבגי המרהיב, הר געש כבוי, השני בגובהו בגאורגיה. נצפה בנופים מדהימים של העיר וההרים סביבה.

25 דקות נסיעה לפטרה, מספר דקות בחזרה לגנים הבוטניים ו-20 דקות אל קתדרלת השילוש הקדוש.

כ-30 ק"מ מבטומי, 45 דקות נסיעה. מרחק כולל: 60 ק"מ

טיול 5 מותאם לילדים: יום של כיף – פארק שעשועים, מיניאטורות וזמן איכות משפחתי

משך הטיול: כ-5 שעות

נצא לפארק שעשועים, לחוות זמן איכות משפחתי ומלא באנרגיות וכן נבקר בפארק המיניאטורות היחיד בגאורגיה, מקום שידהים את כל בני המשפחה, בכל הגילאים.

משם נמשיך למרכז אגרו – זהו מרכז נוחות בו למבקרים ניתנת הזדמנות לטייל בין ערוגות הפרחים, עצי הפרי וההדרים. הגן החדיש חולש על שטח של 110 דונם, בו 7,300 שתילים, וזנים שונים של גפנים וצמחים אחרים. במקום נמצאת משתלה, בה מגדלים מיני שתילים המופצים לחוות סביב.

כאן ניתן למצוא את המוצרים החקלאיים המקומיים, לטייל בגינות הירק המקומי ובתשלום נוסף לקטוף ולטעום סוגים שונים של פירות יער, לאפות פורי – הלחם הגאורגי המפורסם, לטעום גבינה מקומית או לנסות ממתקים מסורתיים.

נחזור לעת ערב לבטומי מלאי חוויות ונבקר במסעדה אותנטית בערב האחרון בעיר.

45 ק"מ מבטומי, שעה נסיעה. המרחק הכולל: 90 ק"מ

 

 

טיול 6 לעמק מצ'חלה: מבצרים, מנזרים, מרתפי יין וגשרים מקושתים

משך הטיול: 5-4 שעות

הזמן הטוב ביותר לבקר: אביב, קיץ וסתיו.

19 ק"מ דרומית לבטומי יש פנייה, ו-3 ק"מ משם המסלול יביא אותנו לעמק (רק 3 ק"מ מהכביש הראשי ברכב), מרחק של 10 ק"מ מפתח העמק עד לגשר צ'מלארה. המטיילים יכולים ללכת או לרכוב על סוסים או לרכוב על אופניים בכפרים.

בעמק מאצ'חלה יש גשרי קשת בני מאות שנים, הגדול שבהם הוא גשר צ'מלארה: אורכו 25 מ' ורוחבו 2 מ'.

כאן ניתן לבקר במבצרים, כנסיות, מנזרים, ובמרתפי יין, שנבנו מאבן גיר וסאטאנאחלי (מחצבי יין) מתקופות היסטוריות שונות. בימי קדם היו בעמק חרשי ברזל שיצרו גם כלים משפחתיים וגם כלי מלחמה וכמה מהאגדות על המלכה תמר קשורות בעמק מצ'חלה.

במפגש הנהרות צ'ורוקי וצ'מלארה ניצבת אנדרטה של אקדח צ'מלארה, בסמוך לכפר זמו צ'וטונטי העשיר בפריטים במוזיאון האתנוגראפי של צ'מלארה. התיירים נהנים כאן מהדבש המפורסם של צ'מלארה וטכנולוגיות הייצור שלו.

בדרך שמחברת בין באטומי למצ'חלה ניתן לבקר באנדרטאות ובמקומות התיירותיים: מבצר צ'צונטי, גשר צ'מלארה, מוזיאון מצ'חלה ההיסטורי והאתנוגראפי – שנקרא עכשיו מוזיאון צ'וטונטי, גשר קוקולטי, גשר צ'ררי ואנדרטת הרובה של מאצ'חלה.

פעילויות: להכיר את מסורת גידול הבקר, גידול העופות, גידול הירקות והדבורים, צייד, דייג, דרכים מסורתיות של בישול מאכלים מקומיים, טיולים, קמפינג, מרוצי סוסים ואתרים היסטוריים ותרבותיים.

בנוסף, ההיסטוריה של יצירת אקדח מצ'חלה, כמו גם המקצועות הלאומיים הפופולאריים של סריגה, רקמה, שזירת נצרים וסלים ארוכים, עשיית יין וודקה (עונתי).

25 ק"מ מבטומי – כשעה נסיעה. יש צורך ברכב 4×4 – מרחק כולל: 50 ק״מ

 

טיול 7 אטרקציות: העברה פרטית VIP משדה התעופה למלון (צ'ק-אין מהיר) ויציאה לסיור אטרקטיבי בעיר, כולל א. צהריים, עד קבלת החדר

משך הטיול: כ-4 שעות

עם הנחיתה בשדה התעופה, יחכה לכם רכב פרטי VIP אשר יעביר אתכם לבית המלון לצ'ק אין מהיר. עד קבלת החדר נצא לסיור היכרות עם בטומי היפהפייה, הנקראת גם לאס וגאס של הים השחור, עיר קיט שנהנית ממזג אוויר שמשי במרבית ימות השנה. הטיול מתחיל בשייט לאורך חופה של העיר, כולל שתייה ומוזיקה. נמשיך רגלית אל פסל האהבה של עלי ונינו, "רומיאו ויוליה הגאורגים", המשמש גם כמיצג אמנותי אינטראקטיבי.

נלך לאורך הטיילת ונעלה למגדל הזכוכית הבנוי מאותיות האלף בית הגאורגי המסמל יותר מכל את הייחוד של המדינה והאזור. זהו מגדל מרשים בעל ארכיטקטורה ייחודית, הנישא לגובה של 130 מ' ובראשו נמצאת תצפית פנורמית המשקיפה על העיר, הים וההרים שמסביבה.

נמשיך אל כיכר אירופה, שם תוכלו להיווכח שגם לעיר עצמה ישנה מורשת היסטורית נכבדה.

לפני קבלת החדר בבית המלון נתארח במסעדה מקומית לארוחת צהריים אותנטית והיכרות עם מאכליה המיוחדים של גאורגיה.

מחיר: 50$ (מינימום 4 משתתפים)

סגירת תפריט
WhatsApp chat
דילוג לתוכן